Aktualności

„Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” wspólna akcja policjantów i motocyklistów

Data publikacji 24.04.2018

Policjanci z leszczyńskiego wydziału ruchu drogowego spotkali się z motocyklistami z klubu Legion Bikers Leszno we wspólnej akcji „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Podczas policyjnych kontroli kierowców samochodów, motocykliści zachęcali ich do częstszego spoglądania w boczne lusterka mając na względzie bezpieczeństwo kierujących jednośladami.

                 Minionej soboty (21.04.) przy Alei Gwiazd Żużla w Lesznie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Udział w niej wzięli policjanci z leszczyńskiej drogówki oraz kilkunastu członków klubu motocyklowego Legion Bikers Leszno.

             Ci pierwsi, zatrzymywali do policyjnej kontroli kierujących samochodami, natomiast motocykliści wręczali im naklejki z nazwą akcji. Policjanci przypominali kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak aby każdy uczestnik ruchu miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali ich do częstszego spoglądania w lusterka i wzajemnego szacunku na drodze.

            Całości akcji dopisała piękna, słoneczna pogoda oraz pozytywny odbiór ze strony kierowców. Leszczyńscy motocykliści tym akcentem rozpoczęli sezon motocyklowy 2018.

 

Monika Żymełka