Aktualności

Włamywał się do samochodów i kradł pozostawione w nich rzeczy

Data publikacji 29.05.2018

Policjanci z Leszna ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie gminy Krzemieniewo. Zatrzymany to 32-letni mężczyzna. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

26 maja br. leszczyńska Policja została poinformowana o dwóch zdarzeniach na terenie gminy Krzemieniewo. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło włamania do samochodu poprzez wybicie szyby i kradzieży z jego wnętrza portfela z zawartością pieniędzy oraz dokumentów. W drugim przypadku łupem sprawcy także był portfel z pieniędzmi i dokumentami. Tutaj z kolei złodziej miał ułatwione zadanie, ponieważ pojazd zaparkowany na ulicy był otwarty.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, którzy tego dnia pełnili dyżur natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Po przeprowadzeniu wnikliwych czynności, w tym oględzin miejsca zdarzenia, samochodów, zabezpieczeniu śladów oraz przesłuchaniu licznych świadków jeszcze tego samego dnia ustalili, że związek z przestępstwami może mieć 32-letni mężczyzna, nie posiadający stałego miejsca zamieszkania.

Po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali wytypowanego mężczyznę. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił aby ogłosić mu zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat więzienia. Wartość poniesionych strat wyniosła kilkaset złotych.

 


Daria Żmuda