Aktualności

Wyprzedzała na podwójnej ciągłej, wypadła z drogi, a w aucie przewoziła narkotyki

Data publikacji 04.06.2018

Policjanci z leszczyńskiej drogówki podczas minionego weekendu wykonywali czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Jezierzyce Kościelne – Krzyżowiec. Osobowe BMW na łuku drogi wypadło z jezdni, po czym dachowało. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że młoda kobieta kierująca autem, była pod wpływem narkotyków oraz ich niewielką ilość posiadała w pojeździe. Grozi jej do 2 lat więzienia.

           1 czerwca br. przed godz. 19.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w gminie Włoszakowice, na trasie Jezierzyce Kościelne – Krzyżowiec. Na miejsce zostali skierowani policjanci z leszczyńskiej drogówki.

          Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że 21-letnia mieszkanka Góry kierując samochodem osobowym marki BMW nie dostosowując się do znaku poziomego „linia podwójna ciągła”, podczas wyprzedzania innego pojazdu na łuku mokrej drogi straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie auto dachowało. Młoda kobieta doznała złamania kości ręki.

         Policjanci podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia znaleźli w osłonie przeciwsłonecznej od strony kierowcy niewielką ilość amfetaminy. Kierująca została poddana wstępnemu badaniu na obecność narkotyków w ślinie, które wskazało wynik pozytywny. Precyzyjny wynik wskaże jednak laboratoryjne badanie krwi.

          W związku z powyższym 21-latce policjanci zatrzymali prawo jazdy. Odpowie ona za niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Grozi jej do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara pieniężna.

 

Monika Żymełka