Policjanci oznakowali ponad 200 rowerów - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Policjanci oznakowali ponad 200 rowerów

Data publikacji 11.06.2018

W ramach programu „Leszczyński rower – bezpieczny rower” kilkunastu policjantów znakowało rowery. W trakcie kilkugodzinnej akcji pod budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Lesznie funkcjonariusze oznakowali ponad 200 jednośladów. Całości akcji dopisała wspaniała pogoda.

 

         Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Leszna i okolic, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zorganizowali „ekstra” akcję znakowania rowerów. Postanowili przeprowadzić ją wówczas, gdy zakończy się czas I Komunii Świętych, wiosną, kiedy przybywa nowych jednośladów w regionie. Dodatkowo zdecydowali, że będzie to w sobotę – dzień wolny od pracy przy pięknej aurze pogodowej.

        Jeszcze przed rozpoczęciem akcji w kolejce ustawiali się rowerzyści chcący oznakować swój pojazd. Nie brakowało rowerów nowych i używanych, bardziej lub mniej wartościowych, stanowiących własność dzieci i dorosłych.

      W trakcie czterech godzin kilkunastu policjantów oznakowało ponad 200 jednośladów. Tym samym przekroczyliśmy liczbę 3 tysięcy oznakowanych pojazdów od czasu istnienia akcji w naszym regionie, czyli od jesieni 2015 roku.

        Każdy z uczestników, oprócz kompletu dokumentów i karty potwierdzającej przystąpienie do programu otrzymał ulotkę edukacyjną przygotowaną przez Urząd Miasta Leszna i Oficera Rowerowego „Rowerem po Lesznie”.

Partnerami programu prewencyjnego „Leszczyński rower – bezpieczny rower” są Urząd Miasta Leszna i Starostwo Powiatowe w Lesznie.

 

Monika Żymełka