Aktualności

„Narkotyki i dopalacze zabijają” - spotkania profilaktyczne w szkołach

Data publikacji 14.06.2019

W minionych dniach miały miejsce kolejne spotkania Policji z dziećmi i młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Oprócz prezentacji spotu „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, rozmawiano z uczestnikami o śmiercionośnych dopalaczach, skutkach ich zażywania, profilaktyce oraz gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Lesznie i Szkoły Podstawowej w Wilkowicach wzięły udział w spotkaniach z profilaktykiem Komendy Miejskiej Policji w Lesznie sierż. Kingą Sobiak i pracownicą Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie w spotkaniach organizowanych w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Prowadzące spotkania przestrzegały młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich, na utratę zdrowia, a nawet życia. Zwrócono uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu „nowych” składników dopalaczy, w szczególności, w chwilach ratowania życia.

Uczestnicy spotkania obejrzeli także spot „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” wpisujący się w założenia kampanii.

Podczas spotkania rozmawiano także o cyberzagrożeniach, agresji i przemocy wobec rówieśników oraz sposobach ich zapobiegania. Dodatkowo w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przedstawiono zagrożenia z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać podczas wakacji.

Łącznie w spotkaniach wzięło udział około 700 uczniów.

 

Monika Żymełka

  • Policjantka w kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają
  • Spotkanie w ramach kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają