Aktualności

Kolejne spotkania pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 16.08.2019

Leszczyńscy policjanci w okresie wakacyjnym prowadzą cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą. Spotkania ukierunkowana są przede wszystkim na zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo nad wodą. Program objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisany do Harmonogramu działań na rok 2019 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

W minionych dniach odbyła się seria spotkań z dziećmi i młodzieżą, gdzie głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania nad wodą, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, oraz uprawiania sportów wodnych. To na co zwracamy szczególną uwagę to najczęstsze przyczyny utonięć, a więc :

  • Brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich;

  • Pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji;

  • Niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie;

  • Pływanie w miejscach zabronionych;

  • Skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.

  • Brak umiejętności pływania;

Oprócz przestrogi uczestnicy mają okazję poznać pracę policjanta, gdzie omówiono strukturę Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz zdradzono tajniki pracy policjantów w poszczególnych pionach. Każdy z uczestników otrzymał w prezencie opaskę odblaskową oraz odcisk własnych linii papilarnych.

Podczas spotkania poruszono również tematykę związaną z zgarożeniami wynikającymi z zążywania narkotyków i dopalaczy w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej "Narkotyki i dopalacze zabijają".

Daria Żmuda