Aktualności

W czasie wakacji o bezpieczeństwie nad wodą i dopalaczach

Data publikacji 30.08.2019

Przez całe wakacje leszczyńscy policjanci odwiedzali dzieci i młodzież wypoczywającą w regionie leszczyńskim w ramach grupowych zajęć zorganizowanych. Mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” uwrażliwiali młodych ludzi na zagrożenia czyhające na nich w okresie letnim.

Półkolonie, obozy, kolonie przez całe wakacje były odwiedzane przez leszczyńskich policjantów, dla których bezpieczeństwo młodych ludzi wypoczywających w regionie było priorytetową sprawą. Funkcjonariusze docierali do miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, brali udział w festynach i różnych przedsięwzięciach oraz przyjmowali zorganizowane grupy w Komedzie Miejskiej Policji w Lesznie.

Spotkania te odbywały się pod hasłem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Dlatego też tematami w szczególności poruszanymi były szeroko rozumiane bezpieczeństwo w okresie letniego wypoczynku, bezpieczne zachowania nad wodą, ale też zagrożenia wynikające z zażywania używek. W ostatniej kwestii poruszano zarazem aspekty zdrowotne jak i prawne.

W ostatnim czasie profilaktyk społeczny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie st. sierż. Kinga Sobiak odwiedziła obóz młodzieżowy Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie, który odbył się na terenie Boszkowa oraz dzieci uczestniczące w półkoloniach w jednej ze szkół językowych w Lesznie.

Oprócz przypominania zasad bezpieczeństwa policjantka opowiadała o specyfice swojego zawodu, zadaniach wykonywanych w codziennej służbie, a starszych zachęcała do wstąpienie w szeregi Policji.

 

Monika Żymełka