Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno/KWP-Handlowali częściami od skradzionych pojazdów - video

Data publikacji 27.10.2016

27.10.2016r.

12Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy udziale leszczyńskich policjantów zabezpieczyli podzespoły samochodowe pochodzące od co najmniej 20 skradzionych pojazdów na terenie Europy. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby powiązane z tym przestępczym procederem - to 36-letni mieszkaniec gminy Wijewo i 34-letni obywatel Ukrainy. Odpowiedzą za paserstwo i usuwanie znaków identyfikacyjnych. Grozi im od 3 do 5 lat więzienia.

              18 października br. policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili na terenie gminy Wijewo kontrolę punktu z auto częściami. Firma mieściła się w czterech miejscach na terenie jednej miejscowości. Udział w czynnościach wzięli także biegli z dziedziny mechanoskopii z laboratorium kryminalistycznego wielkopolskiej Policji.
 
            Już we wstępnej fazie sprawdzeń policjanci ustalili, że na terenie jednego z obiektów znajdują się podzespoły pochodzące od co najmniej 20 samochodów skradzionych na terenie Europy. Akcesoria posiadały częściowo usunięte lub zatarte numery identyfikacyjne.
 
            Do działań przyłączyli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Z ich udziałem przeprowadzono przeszukanie firmy. W trakcie czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli około tysiąca nielegalnych części, ciągnik rolniczy skradziony kilka lat temu na terenie Włoch oraz różnego rodzaju pojazdy, co do których istnieje podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa.
 
                 Tego samego dnia policjanci zatrzymali dwie osoby mające związek z tym przestępczym procederem: właściciela firmy 36-letniego mieszkańca gminy Wijewo oraz pracownika punktu, 34-letniego obywatela Ukrainy.
 
                  Śledczy ogłosili właścicielowi firmy zarzut paserstwa, natomiast pracownikowi fałszowania znaków identyfikacyjnych. Dalszy etap sprawy to przeprowadzenie specjalistycznych badań mechanoskopijnych oraz ustalenie ilości osób powiązanej z nielegalną działalnością. Mężczyznom grozi od 3 do 5 lat więzienia.
 
{galeria}AKTUALNOSCI_2016/PAZDZIERNIK/WIJEWO{/galeria}
 
{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/wijewo.flv{/flvremote}