Nie oślepiaj - Z Życia Policji - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Z Życia Policji

Nie oślepiaj

29.10.2012r.

nie_oslepiaj_5W ostatnią sobotę odbyła się kolejna edycja akcji „Nie oślepiaj”. Tym razem do akcji włączyło się osiem stacji diagnostycznych w Lesznie i na terenie powiatu. Mimo fatalnej pogody na kontrole zgłosiło się 59 kierowców. 

O tym, jak ważne jest oświetlenie pojazdu wielu kierowców przekonuje się dopiero po zmierzchu lub we mgle. Pomstują wówczas na innych uczestników ruchu, którzy mając niewłaściwie ustawione lampy oślepiają jadący z naprzeciwka. Poprawa tego stanu rzeczy oraz budowanie świadomości właścicieli pojazdów, to główne cele akcji „Nie oślepiaj”. W ubiegłym roku z bezpłatnej kontroli i regulacji lamp skorzystało 34 kierowców. W tym roku do stacji diagnostycznych zgłosiło się 59 kierujących. Jeśli uwzględnić fakt, że od około godziny 10:00 sypał śnieg i warunki drogowe były fatalne, wynik należy uznać za bardzo dobry. W mniej więcej połowie przypadków diagności musieli interweniować. Reflektory pojazdów wymagały regulacji, w kilku przypadkach trzeba było wymienić żarówki. W tym miejscu warto przytoczyć historię jednego z samochodów. Właściciel jakiś czas wcześniej wymienił przypaloną żarówkę. Niestety włożył ją nieprawidłowo, co spowodowało przypalenie odbłyśnika lampy. Okazuje się bowiem, że pozycja żarówki w lampie nie jest bez znaczenia. Warto na to zwrócić uwagę. W skrajnych przypadkach może się okazać, że do wymiany będzie cały reflektor, a tu koszty są już spore.

Komenda Miejska Policji w Lesznie wyraża podziękowanie wszystkim stacjom diagnostycznym, które włączyły się do akcji. Wspólne działania pozwalają pogłębiać świadomość kierowców i zwiększają bezpieczeństwo na drogach. Brawa należą się także kierowcom. Ta i wiele innych akcji pokazują, że coraz częściej są świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

 {galeria}AKTUALNOSCI_2012/PAZDZIERNIK/NIE_OSLEPIAJ{/galeria}