Udany debiut w turnieju międzynarodowym - Z Życia Policji - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Z Życia Policji

Udany debiut w turnieju międzynarodowym

22.04.2013r.

turniej_bogatynia_14Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zajęła trzecie miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn, w tym dwie z Czech i jedna z Niemiec. Odrobiny szczęścia zabrakło, by wejść do finału i walczyć o pierwsze miejsce. 

Turniej rozgrywany był w hali sportowej w Bogatyni. Swoim patronatem objął go Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołdyński. Organizację wsparł także Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni Andrzej Grzmielewicz. W rozgrywkach udział wzięli: PSP w Zgorzelcu, KPP w Zgorzelcu, KMP w Lesznie, SG w Zgorzelcu, PSP w Bolesławcu, KPP w Złotoryi, KPP w Lubaniu, a także dwie drużyny z Czech: Jablonec i Liberec oraz policjanci z Görlitz. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. Decydujący był mecz pomiędzy KMP w Lesznie a KPP w Zgorzelcu. W regulaminowym czasie był bezbramkowy remis, podobnie zakończyła się dogrywka. O wejściu do finału zadecydowały rzuty karne. Tutaj szczęście dopisało policjantom ze Zgorzelca i to oni weszli do finału. W walce o 3 miejsce leszczyńscy policjanci zmierzyli się z funkcjonariuszami z Jablonca w Czechach. Po bardzo zaciętym meczu z wynikiem 2:1 trzecie miejsce wywalczyli policjanci z Leszna. Turniej wygrali strażacy z PSP w Zgorzelcu, na drugim stopniu podium stanęli policjanci ze Zgorzelca. Wyróżniono także najlepszych zawodników. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się zawodnik mistrzowskiej drużyny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu Przemysław Paprocki. Królem strzelców został Bartosz Woliński z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Puchary i nagrody wręczył Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinspektor Leszek Zagórski. Tytuł Fair play otrzymała drużyna niemieckich policjantów z Görlitz. Takie wydarzenia to nie tylko rywalizacja sportowa. To okazja do wzajemnego poznania, nawiązania relacji, wymiany doświadczeń, zacieśnienia międzynarodowej współpracy oraz integracji środowiska policyjnego.

Skład leszczyńskiej drużyny:

Marek Dłużyński

asp. Artur Chatliński

mł.asp. Michał Pieśniak

sierż. Bartosz Woliński

sierż.szt. Hubert Czerwiński

sierż.szt. Norbert Jędraszczyk

podkom. Adam Skowroński

post. Michał Zblewski

Niezawodnie nad organizacją wyjazdu oraz zabezpieczeniem logistycznym czuwał Naczelnik Wydziału Zaopatrzenia, Kadr i Szkolenia podinsp. Jerzy Ratajczak.

 

{galeria}AKTUALNOSCI_2013/KWIECIEN/BOGATYNIA{/galeria}