Z Życia Policji

Orlik 2013

29.05.2013r.

orlik_2013_31W niedzielę 26 maja w Zaborowie odbył się III Turniej Piłkarski Orlik o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie i Przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego przy KMP w Lesznie. Rywalizowało pięć drużyn. Zwyciężyli żołnierze z jednostki wojskowej 1517. Gratulujemy!

To już trzecia edycja tych rozgrywek. Impreza ma charakter sportowo – rodzinny. Na boisku rywalizowali piłkarze pięciu drużyn: Old Boys Osieczna, Straż Pożarna z Leszna, dwie jednostki wojskowe JW 1517 i JW 1950 oraz Policjanci z Leszna. Na bocznych boiskach bawiły się dzieci. Panie gorąco kibicowały swoim mężom i chłopakom. Organizatorzy przygotowali kawę, pyszny placek z rabarbarem, grochówkę oraz bigos. Tak więc turniej był nie tylko miejscem współzawodnictwa, ale też okazją do spotkania i pogłębienia przyjaźni. Dwie pierwsze edycje turnieju zwyciężali Policjanci, jednak tym razem końcowa klasyfikacja wyglądała zdecydowanie inaczej. Turniej wygrali żołnierze z JW157, tuż za nimi uplasowali się Strażacy, trzecie miejsce zajęli Old Boys z Osiecznej, przedostatnie miejsce przypadło żołnierzom z JW 1950, zaś na końcu tabeli znaleźli się Policjanci. Jak co roku wyłoniono także najlepszego bramkarza turnieju. Został nim: Paweł Burny z JW 1517, zaś królów strzelców było dwóch: Michał Kaczor ze Straży Pożarnej i policjant Bartosz Woliński, którzy strzelili po cztery bramki. Puchary i dyplomy wręczał Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Henryk Kasiński wraz z Przewodniczącą Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego przy KMP w Lesznie asp.szt. Andrzeliką Łuczak. Nad całością jak zwykle czuwał Naczelnik Wydziału Zaopatrzenia, Kadr i Szkolenia podinsp. Jerzy Ratajczak. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania turnieju. Dziękując za spotkanie wyrażamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.