Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek zatrzymany za oszustwo na ponad 11 tysięcy złotych

Data publikacji 22.10.2015

22.10.2015r.

100Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie oszustwa. 19-latek z Gubina wyłudził od mieszkańca Leszna ponad 11 tys. złotych. 21 października br. Prokurator Rejonowy wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lesznie ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za dokonanie oszustwa. Podejrzany poprzez portal społecznościowy nawiązał kontakt z mieszkańcem Leszna. Przedstawił się jako przedstawiciel jednej z firm kosmetycznych prowadzących sprzedaż wysyłkową. Mężczyzna wprowadzając w błąd pokrzywdzonego wyłudził na poczet zamówionego towaru ponad 11 tys. złotych. Jak ustalili śledczy w rzeczywistości mężczyzna nigdy nie miał zamiaru dostarczenia kosmetyków. Nie oddał również pokrzywdzonemu pieniędzy.
 
Zatrzymanym okazał się 19-letni mieszkaniec Gubina. Policjanci ogłosili mu zarzut oszustwa. 21 października br. Prokurator Rejonowy wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Teraz odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia
Powrót na górę strony