Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę podinsp. Jerzego Ratajczaka

Data publikacji 17.02.2017

Po raz ostatni w mundurze, dzisiaj służbę pełnił podinsp. Jerzy Ratajczak, Naczelnik Wydziału Zaopatrzenia, Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Przechodzi na zasłużoną emeryturę po ponad 31 latach pracy w Policji. W leszczyńskiej jednostce z tej okazji odbyła się uroczysta zbiórka.

      Dzisiaj, 17 lutego br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyła się uroczysta zbiórka mająca związek z przejściem na emeryturę wieloletniego Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, podinsp. Jerzego Ratajczaka. Udział w niej wzięli Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak wraz z zastępcami, kadra kierownicza leszczyńskiej jednostki oraz najbliżsi współpracownicy Naczelnika.

      Uroczystość rozpoczęto od złożenia meldunku Komendantowi przez dowódcę zbiórki - Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Zbigniewa Krawczyka. Odczytano rozkaz personalny o rozwiązaniu stosunku służbowego.

      Następnie głos zabrał szef leszczyńskich policjantów, serdecznie żegnając oraz dziękując odchodzącemu na zasłużoną emeryturę podinsp. Jerzemu Ratajczakowi. Komendant dziękował Naczelnikowi za profesjonalizm, ponadprzeciętną organizację pracy, dyspozycyjność oraz osobiste zaangażowanie w każde podejmowane przedsięwzięcie, czego efektem był zawsze wzorowy skutek.

      Podinsp. Jerzy Ratajczak służbę w Policji pełnił ponad 31 lat, ostatnie 10 pracował na stanowisku Naczelnika Wydziału Zaopatrzenia Kadr i Szkolenia KMP w Lesznie. Odpowiedzialny był między innymi za wszystkie inwestycje remontowo – budowlane w leszczyńskiej Policji, których w ostatnich lata było nie mało. Był także „menadżerem” sportowej drużyny policyjnej.

Monika Żymełka