Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut uszkodzenia mienia za wyraz miłości do kobiety

Data publikacji 02.03.2017

Dzielnicowi z Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia samochodu. To 25-letni mieszkaniec gminy Święciechowa. Uszkodził auto nowego chłopaka swojej byłej partnerki. Jak wyjaśnił policjantom „zrobił to z miłości do niej”. Za ten wyraz miłości grozi mu do 5 lat więzienia.

              Dzielnicowi z Święciechowy ustalili, że na terenie jednej z wsi, podległego im rejonu, ktoś dokonał uszkodzenia zaparkowanego w pobliżu szkoły samochodu. Do zdarzenia doszło 25 lutego br. Uszkodzenia polegały na przerysowaniu powłoki lakierniczej po jednej stronie pojazdu. Właściciel auta, wartość uszkodzonego mienia wycenił na kwotę blisko 1500 złotych. Dodatkowo złożył wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy przestępstwa.

            W zaledwie trzy dni od daty zdarzenia policjanci ustalili tożsamość sprawcy i zatrzymali go. To 25-letni mieszkaniec gminy Święciechowa. Śledczy ogłosili mu zarzut uszkodzenia mienia. Jak się okazało sprawca uszkodził auto nowego chłopaka swojej byłej partnerki, przerysowując cały bok pojazdu kamieniem. Podejrzany tłumaczył policjantom, że czynu tego z miłości do swojej byłej kobiety.

               Za ten niecodzienny wyraz miłości 25-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

 

Monika Żymełka