W trosce o bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 08.03.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ukierunkowanej na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Funkcjonariusze w trakcie jednego dnia odnotowali blisko 100 naruszeń związanych z bezpieczeństwem pieszych.

        7 marca br. odbyły się ogólnopolskie działania policyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do akcji przyłączyli się również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z bezpieczeństwem pieszych. Przyglądali się zarówno samym pieszym, ale także kierowcom pojazdów respektującym względem nich przepisy ruchu drogowego.

          W trakcie jednego dnia, aż 46 kierowców nie respektowało praw pieszych, natomiast 37 osób nie stosowało się do obowiązków pieszego, w szczególności nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej i przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

          Policja przypomina, że ogromny wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego ma stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wszystkich użytkowników dróg.