Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami

Data publikacji 09.03.2017

Około 50 seniorów z gminy Krzemieniewo wzięło udział w spotkaniu z policjantkami Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Rozmawiano o szeroko pojętym bezpieczeństwie osób starszych oraz zapobieganiu oszustwom, których ofiarami często padają starsi ludzie.

           8 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzemieniewie odbyło się spotkanie policjantek z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie z seniorami przynależącymi do Związku Emerytów i Rencistów w Krzemieniewie. Udział w nim wzięło około 50 osób.

             Policjantki szczegółowo omówiły najczęściej popełniane przestępstwa na osobach starszych, czyli oszustwa metodą „na wnuczka”, „na urzędnika”, „na gazownika” itp. Mundurowe uwrażliwiały starsze osoby, jak nie stać się ofiarą oszustów, jak zachować czujność oraz jak postępować w przypadku podejrzenia o popełnieniu przestępstwa. Zwrócono uwagę na szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów w domu oraz i na ulicy. Rozmawiano o sposobach zabezpieczania swojego mienia.

             Podczas spotkań z seniorami stałym elementem profilaktyki jest dbałość o bezpieczeństwo osób starszych na drodze. W tym celu przypominane są podstawowe przepisy ruchu drogowego w kontekście seniora – pieszego, rowerzysty, czy też kierowcy lub pasażera pojazdu. Przypomina się seniorom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym.

              Spotkanie w Krzemieniewie, zorganizowane przy okazji Dnia Kobiet przebiegło w miłej i otwartej atmosferze.

 

Monika Żymełka