Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy dzień działań "Prędkość - Zero Tolerancji"

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podsumowali pierwszy dzień działań „Prędkość – Zero tolerancji”. Akcja odbyła się na drogach całego województwa Wielkopolskiego.

          19 marca br. to pierwszy dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – Zero Tolerancji”. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, zmierzając do zwiększenia poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

          Udział w akcji wzięli także policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Podczas kilkugodzinnych działań policjanci ujawnili 10 naruszeń prędkości samochodami osobowymi oraz ciężarowymi. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali cztery dowody rejestracyjne z uwagi na nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów.

            Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać! Akcja potrawa do 24 marca br.