Obchody Święta Policji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Obchody Święta Policji

Data publikacji 31.07.2017

Ponad 80 policjantów leszczyńskiej jednostki z rąk pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąka oraz Komendanta Miejskiego Policji insp. Krzysztofa Nowaka otrzymało odznaczenia, wyróżnienia oraz awansowało na wyższy stopień policyjny.

        28 lipca br. w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Funkcjonariusze i pracownicy leszczyńskiej jednostki zostali odznaczeni, awansowani na kolejne wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnieni nagrodami pieniężnymi. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych instytucji, a także najbliżsi. Były podziękowania, gratulacje i słowa uznania.

        Nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało łącznie 81 funkcjonariuszy leszczyńskiej policji, a  w szczególności :

- w korpusie oficerów starszych Policji - 1 funkcjonariusz

- w korpusie oficerów młodszych Policji - 3 funkcjonariuszy

- w korpusie aspirantów Policji - 46 funkcjonariuszy

- w korpusie podoficerów Policji - 26 funkcjonariuszy

- w korpusie aspirantów Policji - 5 funkcjonariuszy

        Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wynikającej z pracy zawodowej odznaczył medalem srebrnym za długoletnią służbę  asp. sztab. Romana Mikołajczaka oraz asp. sztab. Macieja Szydłowskiego.

        Ponadto w uznaniu zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorował brązową odznaką "Zasłużony Policjant" : nadkom. Pawła Sakowicza oraz asp. sztab. Roberta Wróblewskiego.

        Na kolejny wyższy stopień w korpusie oficerów starszych policji Komendant Główny  Policji awansował Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Lucynę Bilińską na stopień podinspektora, natomiast w korpusie oficerów młodszych policji  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu awansował kierownika Referatu i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lesznie kom. Szymona Jędrzejczaka na stopień nadkomisarza.

         Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyróżnił przedterminowym awansem w stopniu służbowym 2 funkcjonariuszy.

        Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podczas uroczystości podziękowało podinsp. Jarosławowi Łozie ekspertowi Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu oraz przedstawicielowi niemieckiej Policji Andreasowi Wirth za współpracę w zwalczaniu przestępczości samochodowej w regionie leszczyńskim, która wielokrotnie przyczyniła się do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży samochodów.

        Uroczyste obchody Święta Policji poprzedzone były Mszą Świętą w intencji wszystkich policjantów oraz pracowników Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, która odbyła się 24 lipca br. w Kościele p.w. Św. Antoniego w Lesznie.

        Wszystkim nominowanym i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.