Zabezpieczenie "Euforia Festival" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Zabezpieczenie "Euforia Festival"

Data publikacji 31.07.2017

Policjanci leszczyńskiej jednostki wspólnie z policjantami Zespołu Konnego i Oddziałów Prewencji w Poznaniu czuwali nad bezpieczeństwem podczas Euforia Festival. W imprezie wzięło udział ok 5 tys. osób

        W minioną sobotę, 29 lipca br. policjanci leszczyńskiej komendy pod dowództwem Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewncji kom. Krzysztofa Kubiaka zabezpieczali "Euforia Festival", która odbyła się w Boszkowie na terenie plaży głównej. Funkcjonariuszy z Leszna wspomagali policjanci z Zespołu Konnego oraz Oddziałów Prewencji z Poznania. Jak co roku impreza przyciąga rzesze fanów muzyki klubowej z różnych regionów Polski.

      Priorytetem działań policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom festiwalu i wszasowiczom, ale także samych mieszkańców. Natomiast wzmożone działania policjantów leszczyńskiej drogówki ukierunkowane były przede wszystkim na kontrole stanu trzeźwości kierujących.

      W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające, głównie była to marihuana i amfetamina. Zatrzymani to młodzi mieszkańcy różnych regionów Polski. Ponadto nie odnotowano zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego.