Ukradła perfumy, podając swoje dane osobowe - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Ukradła perfumy, podając swoje dane osobowe

Data publikacji 29.08.2017

Policjanci z Leszna ogłosili młodej kobiecie zarzut kradzieży markowych perfum. 20-letnia mieszkanka Zgorzelca wpadła w ręce Policji dzięki zapisowi monitoringu oraz… wypełnieniu formularza na swoje dane osobowe niezbędnego do założenia karty lojalnościowej. Grozi jej do 5 lat więzienia.

                W połowie sierpnia br. leszczyńska Policja została powiadomiona przez przedstawicieli jednej z leszczyńskich drogerii o kradzieży sklepowej. Fakt przestępstwa ujawnili pracownicy ochrony podczas rutynowego sprawdzania zapisów monitoringu. Na nagraniu widoczna była para młodych ludzi wkładająca z półki do torby markowe wody toaletowe. Następnie po podejściu do kasy z drobnymi zakupami klientka, posiadająca w swojej torebce skradziony towar, wypełniła formularz zgłoszeniowy do karty lojalnościowej podając swoje dane osobowe.

               Leszczyńscy policjanci natychmiast podjęli kroki zmierzające do zatrzymania osób powiązanych z kradzieżą, kontaktując się w tej sprawie z funkcjonariuszami z innych jednostek. 25 sierpnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żorach zatrzymali sprawczynię kradzieży perfum w Lesznie i przekazali ją w ręce tutejszych stróżów prawa. To 20-letnia mieszkanka Zgorzelca. Usłyszała zarzut kradzieży towaru wartego blisko 2 tysiące złotych.

               Obecnie policjanci zmierzają do zatrzymania znajomego 20-latki, który wspólnie z nią dokonał kradzieży. Jednocześnie funkcjonariusze z Leszna ustalili, że para może mieć związek z podobnymi przestępstwami dokonanymi na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

Monika Żymełka