Aktualności

Odpowie przed sądem za posiadanie nielegalnych papierosów i alkoholu

Data publikacji 08.09.2017

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 15 tysięcy sztuk papierosów oraz 14 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Związek z tym przestępstwem miał 47-letni mieszkaniec gminy Lipno. Grozi mu do 3 lat więzienia.

            W minionych dniach policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podczas legitymowania mężczyzny na jednej z ulic Leszna ujawnili w plecaku znajdującym się w jego pojeździe nielegalny towar. Było to 20 paczek papierosów różnych marek, nie posiadających polskich znaków skarbowych akcyzy.

           Policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu miejsca zamieszkania 47-letniego mieszkańca gminy Lipno, w poszukiwaniu nielegalnych produktów. W pomieszczeniach gospodarczych znaleźli kolejne pakiety papierosów oraz 14 litrów nielegalnego spirytusu. Łącznie oprócz zabezpieczonego alkoholu funkcjonariusze ujawnili blisko 15 tysięcy sztuk papierosów.

            Mężczyzna swoim zachowaniem naraził Skarb Państwa na stratę 12 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

           Policjanci przestrzegają przed kupowaniem wyrobów tytoniowych i alkoholowych niewiadomego pochodzenia, a właśnie tak należy traktować wyroby bez znaków akcyzy. Często nieznany jest skład tych towarów. Takie nielegalne produkty mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

 

Monika Żymełka