Łyżką i widelcem do kościelnej skarbonki - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Łyżką i widelcem do kościelnej skarbonki

Data publikacji 12.10.2017

Na gorącym uczynku usiłowania włamania do skarbonki kościelnej zostali zatrzymani dwaj mieszkańcy Leszna. Policjanci zastali ich w kościele, kiedy, łyżką i widelcem podważali drzwiczki od skarbonki. Wewnątrz znajdowały się datki od wiernych. Grozi im do 10 lat więzienia.

            9 października br. w godzinach porannych dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o usiłowaniu włamania do skarbonki kościelnej, w jednej z parafii na terenie Leszna. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenie, gdzie wewnątrz kościoła zastali dwóch mężczyzn usiłujących przedostać się do wnętrza skarbonki zawieszonej na ścianie. Ku ich zdziwieniu okazało się, że włamywacze w celu podważenia drzwiczek posługiwali się ... łyżką i widelcem. Nie było łatwo, bo narzędzia wyginały się pod solidnymi zabezpieczeniami skarbony.

            Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. To 19 i 45-letni mieszkańcy Leszna. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Wewnątrz znajdowały się datki od wiernych w kwocie kilkudziesięciu złotych. Teraz podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka