Policjanci rozdawali odblaski w „Dniu Odblasków” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozdawali odblaski w „Dniu Odblasków”

Data publikacji 06.12.2017

6 grudnia obchodzone są Mikołajki, ale to także "Dzień Odblasków". Tego dnia policjanci zachęcają jak największą liczbę pieszych do korzystania z elementów odblaskowych. Mundurowi przekonują, że najmniejszy element odblaskowy może uratować życie, zarówno poza terenem zabudowanym o zmroku, ale także w miastach i na wsi na niedoświetlonych odcinkach dróg.

                Dzisiaj, 6 grudnia policjanci w całym kraju prowadzą działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa przede wszystkim pieszych. Do akcji przyłączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

                 W Dniu Odblasków mundurowi przypominali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych zarówno po zmroku, poza terenem zabudowanym, co wynika z obowiązku prawnego, ale także w miejscach mniej doświetlonych w obszarze zabudowanym.

                   Jesienno – zimowa pogoda pogarsza widoczność za dnia, dlatego najmniejszy odblask umiejscowiony w odpowiednim miejscu widocznym dla kierowców pojazdów może uratować życie pieszemu lub rowerzyście.

                   Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lesznie policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe i listewki mieszkańcom naszego regionu, zachęcając do ich eksponowania na sobie, a nie przechowywania w szafie.

 

Monika Żymełka