Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Babciu, Dziadku zależy nam na Waszym bezpieczeństwie!

Data publikacji 19.01.2018

Nietypowy, policyjno – dziecięcy patrol przeszedł dziś ulicami Leszna. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzielnicowy i uczniowie z Szkoły Podstawowej Nr 1 postawili na bezpieczeństwo seniorów. Z tej okazji wręczali im … pozytywne mandaty, propagujące bezpieczeństwo na drodze oraz przestrzegające przed oszustami.

          Już niemal tradycją stało się, że przynajmniej raz w roku dzieci ze Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa działającego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Lesznie wspólnie z policjantami z leszczyńskiej jednostki przeprowadzają wspólne działania profilaktyczne, ukierunkowane na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Mieliśmy już akcje propagujące trzeźwość za kierownicą, jazdę z bezpieczną prędkością oraz kulturę i wzajemne poszanowanie na drodze z okazji Walentynek.

            Tym razem, (19 stycznia br.) w ramach akcji „Sztuczka na wnuczka” uczniowie z leszczyńskiej jedynki spotkali się z dzielnicowym - „opiekunem” starego miasta oraz profilaktykiem społecznym leszczyńskiej komendy i wyruszyli na wspólny patrol ulicami Leszna. A wszystko z okazji Dnia Babci i Dziadka, gdyż jak się okazuje bezpieczeństwo seniorów jest naszą wspólną sprawą. Zależy nam na tym, aby każda starsza osoba czuła się bezpiecznie na drodze, spacerze i zakupach oraz przede wszystkim we własnym domu.

           Uczniowie z tej okazji, własnoręcznie przygotowali upominki i kartki okolicznościowe przypominające o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz o podejmowaniu rozsądnych, przemyślanych decyzji, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

          Napotkani seniorzy chętnie i z uśmiechem przyjmowali „pozytywne mandaty”. Dzieci wspólnie z policjantami życzyły wszystkim obdarowanym dużo zdrowia i bezpieczeństwa w każdy dzień.

 

Monika Żymełka