Aktualności

Policjanci zabezpieczyli prawie pół tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 21.02.2018

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zarekwirowali w ostatnich dniach ponad pół tony nielegalnego tytoniu i ponad 6 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za przechowywanie nielegalnego towaru odpowiedzą 37 i 46-letni mieszkańcy Leszna. Grozi im do 3 lat więzienia.

           W ostatnim czasie policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie natrafili na trop dwóch miejsc, w których przechowywany jest nielegalny tytoń. W pierwszej kolejności funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań w centrum Leszna. Drzwi otworzył im mężczyzna, który w przedpokoju zamiatał resztki krajanki pozostałe na podłodze po porcjowaniu paczek z tytoniem. W przedpokoju unosił się zapach tytoniu. W niewielkim pomieszczeniu gospodarczym mężczyzna przechowywał prawie 200 kg krajanki tytoniu oraz ponad 6 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem nielegalnego tytoniu okazał się 46-letni mieszkaniec Leszna.

               W drugim przypadku policjanci skontrolowali garaż należący do 37-letniego mieszkańca Leszna. Wewnątrz znajdowało się prawie 400kg krajanki tytoniu.

               Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty przechowywania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie tego towaru do obrotu naraziłoby skarb państwa na stratę z tytułu nieopłaconej akcyzy w kwocie prawie pół miliona złotych. Obojgu podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

 

Monika Żymełka