Aktualności

Bezpieczne powroty do domów – kaskadowe pomiary prędkości

Data publikacji 26.02.2018

Wraz z kończącymi się feriami zimowymi, leszczyńscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego regionu akcję „Prędkość”. Jej celem było ograniczenie zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Cel został osiągnięty, w ostatnim dniu ferii przy nasilonym ruchu na drogach nie odnotowano kolizji i wypadków związanych z nadmierną prędkością.

              Ostatni weekend ferii to czas zwiększonego ruchu na drogach. Szczególnie w naszym regionie, gdzie krzyżują się dwie drogi krajowe, którymi odbywa się tranzyt osób podróżujących w różnych kierunkach Polski. Priorytetem leszczyńskich policjantów był bezpieczny powrót do domów i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych, w tym takich których główną przyczyną jest nadmierna prędkość.

             Minionej niedzieli (25.02.) policjanci z Leszna na drogach miasta i powiatu leszczyńskiego przeprowadzili akcję „Prędkość” z kaskadowym pomiarem prędkości. Oznacza to, że na stosunkowo niewielkim odcinku trasy, można było spotkać kilka patroli. Jeżeli komuś zdarzyło się przekroczyć dozwoloną prędkość lub popełnić inne wykroczenie, a pierwsza kontrola i ewentualny mandat niczego nie zmieniły, to kierowca musiał liczyć się z kolejnymi kontrolami i punktami karnymi.

                Policjanci tego dnia do działań wykorzystali ręczne mierniki prędkości i skontrolowali 88 pojazdów. Ujawnili 64 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkości. Tego dnia policjanci nie odnotowali zdarzeń, których przyczyną byłoby przekroczenie prędkości.

 

Monika Żymełka