Jechali za szybko - stracili prawo jazdy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Jechali za szybko - stracili prawo jazdy

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci z Leszna zatrzymali trzech kierujących za zbyt szybką jazdę. Rekordziści przekroczyli dozwoloną prędkość o 67km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy stracili uprawnienia na okres trzech miesięcy.

Tylko wczoraj (11.03.18r.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego leszczyńskiej jednostki policji zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli, w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość. Rekordziści jechali z prędkością 117km/h. Dwóch kierujących zastało zatrzymanych w miejscowości Garzyn gm. Krzemieniewo. Pierwszy z nich to mieszkaniec wspomnianej gminy, 40-letni kierujący samochodem osobowym m-ki Volkswagen, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57km/h. Kolejny to 24-letni mieszkaniec Leszna, kierujący samochodem m-ki Audi, u którego policyjny pomiar prędkości wykazał 117km/h.

Tego samego dnia, przed południem w Lesznie na ul. Mickiewicza mundurowi zatrzymali kierującego motocyklem m-ki Suzuki, który poruszał się z prędkością 117hm/h. Kierowcą jednośladu okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego.

Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Wiosenna aura i dobre warunki na drodze sprzyjają podróżom. Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i zachowaniu rozsądku na drodze. Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń – jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowym jest nadmierna prędkość.