Aktualności

Policjanci jurorami na Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 30.04.2018

Policjanci z leszczyńskiej drogówki po raz kolejny pełnili rolę jurorów podczas Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dedykowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego regionu. Funkcjonariusze sprawowali nadzór nad jedną z konkurencji – przejazdem rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak ufundował puchary dla najlepiej pokonujących tę konkurencję.

         27 kwietnia br. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Lesznie już po raz kolejny odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody dedykowane są dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Leszna i powiatu leszczyńskiego. Ich organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we współpracy z Szkołą Podstawową Nr 12 w Lesznie, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta oraz Policją.

          Podczas turnieju oceniana była wiedza teoretyczna i praktyczna. Na wstępie uczniowie rozwiązywali test z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków oraz sytuacji w ruchu drogowym. Kolejnym etapem był przejazd rowerem przez tor przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie oceniany był przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Jurorami w tej konkurencji byli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Zwycięzcami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 12 i Gimnazjum Nr 12 w Lesznie, natomiast z terenu powiatu, już po raz kolejny, najlepsi okazali się reprezentanci podstawówki i gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych.

       Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak ufundował puchary za najlepszy indywidualny przejazd przez miasteczko ruchu drogowego dla ucznia szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Bezkonkurencyjni również w tej kategorii okazali się uczniowie podstawówki i gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych. W imieniu szefa leszczyńskich policjantów puchary zwycięzcom wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Dariusz Adamczak. 

         Zwycięskie drużyny rywalizować będą w zawodach wojewódzkich.

 

Monika Żymełka