Napad na WKU - Z Życia Policji - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Z Życia Policji

Napad na WKU

22.06.2012r.

 

wku_1Dziś ok. godziny 9:00 Oficer Dyżurny KMP w Lesznie otrzymał zgłoszenia o napadzie z bronią w ręku. Dwóch zamaskowanych napastników wtargnęło do WKU przy ul. Zamenhofa w Lesznie. Do akcji wkroczyła policyjna grupa realizacyjna. Ponieważ w budynku pojawił się dym, na miejsce przyjechała także Straż Pożarna.

 

Jeden z napastników został zatrzymany przez uzbrojonego pracownika ochrony WKU. Drugi mężczyzna wziął zakładnika i zabarykadował się w budynku. Do akcji wkroczyła grupa realizacyjna KMP w Lesznie. To specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze. Uzbrojeni po zęby przeprowadzili rozpoznanie, a następnie użyli broni maszynowej i weszli do budynku. Bandyta próbował uciec tylnym oknem. Został zatrzymany. Następnie do akcji wkroczyli strażacy, którzy ugasili ogień i zneutralizowali niebezpieczny dym w budynku WKU.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń jakie dobyły się dziś w budynku WKU przy ul. Zamenhofa w Lesznie. Po zakończeniu manewrów spotkali się dowódcy wszystkich jednostek biorących udział w ćwiczeniach i omówili poszczególne elementy działań. Mamy nadzieję, że takie historie pozostaną jedynie w sferze wyobraźni. Dobrze mieć jednak pewność, że służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo nieustannie się szkolą i są gotowe podjąć szybkie i skuteczne działania.

{galeria}AKTUALNOSCI_2012/CZERWIEC/WKU_NAPAD{/galeria}